مدیر منابع انسانی پتروشیمی جم خبر داد: یکسان‌سازی رفاهیات کارکنان، جذب ۵۸ نفر نیروی جدید و کسب رتبه دوم ارزیابی
مدیر منابع انسانی پتروشیمی جم خبر داد: یکسان‌سازی رفاهیات کارکنان، جذب ۵۸ نفر نیروی جدید و کسب رتبه دوم ارزیابی
سهموجنوبى ؛   مدیر منابع انسانی پتروشیمی جم اعلام کرد:
یکسان‌سازی رفاهیات کارکنان، افزایش ۳۰ درصدی سرانه آموزش کارکنان، جذب ۵۸ نفر نیروی جدید از طریق برگزاری آزمون استخدامی با ضریب ۷۰ درصد سهمیه‌بندی و کسب رتبه دوم ارزیابی ۳۴۰۰۰ منابع انسانی دانشگاه تهران، در سال ۹۹ انجام شد.
مدیر منابع انسانی پتروشیمی جم با اشاره به کارنامه جذب نیروی توسط پتروشیمی جم در سال ۱۳۹۹ گفت؛ در سال گذشته ۱۵ آزمون و مصاحبه به شکل شفاف در این شرکت برگزار شد که ۲۲۰۰ نفر در آن شرکت کردند و درمجموع ۵۸ نفر از این طریق پذیرفته شدند. از مجموع ۵۸ نفر نیروی استخدام‌شده در سال گذشته، ۷۰ درصد [شامل نیروی متخصص و عمومی]، نیروی بومی استان بوشهر می‌باشند.
به گزارش سايت خبرى سهموجنوبى به نقل از  روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشیمی جم صالح رحیمی مدیر منابع انسانی پتروشیمی جم ضمن گرامی داشت ۲۵ فروردین روز ملّی منابع انسانی، گفت: منابع انسانی سرچشمه همه تحولات یک شرکت، سازمان و عامل اصلی تعیین‌کننده در کیفیت ارائه خدمات است.
مدیر منابع انسانی شرکت پتروشیمی جم با اشاره به مجموعه اقدامات انجام‌شده در حوزه منابع انسانی گفت؛ این شرکت موفق شد در ارزیابی دانشگاه تهران مدل ۳۴۰۰۰، رتبه دوم را کسب کند. همچنین فرایند و مسیر شفاف آزمون و مصاحبه، رضایتمندی مسئولان واحدهایی که نیرو در آن جذب‌شده‌اند را در پی داشته است. ۸۰ درصد از مسئولان این واحدها در این شرکت، از کیفیت نیروهای استخدام‌شده در سال ۱۳۹۹ رضایت داشته و این مسئله علاوه بر ایجاد رضایتمندی در داخل شرکت، بحث بومی گزینی را نیز سرلوحه کار قرار داده و بخشی از این نیاز را برطرف کرده است.
رحیمی تصریح کرد: در فرایند بومی گزینی، مهم‌ترین اولویت، بحث عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و نیروهای بومی شایسته و متخصص، بوده است.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه در سایه سنگین شیوع کرونا ارتباطات و خدمات‌رسانی در حوزه منابع انسانی سخت شده است، اما پتروشیمی جم توانسته با استفاده از زیرساخت‌های آی تی، سرانه آموزش کارکنان این شرکت را ۳۰ درصد افزایش دهد.
مدیر منابع انسانی پتروشیمی جم با تأکید بر اهمیت ورزش در میان کارکنان و خانواده‌ها گفت: برگزاری مسابقات شطرنج بین خانواده‌های کارکنان پتروشیمی جم به شکل آنلاین، تنظیم و تهیه کلیپ‌های ورزش در خانه و ارسال برای همکاران نیز بخشی از فعالیت‌های ورزشی واحد منابع انسانی در ماه‌های کرونایی بوده است.
رحیمی خاطرنشان کرد: باوجود شیوع ویروس کرونا، خدمات‌رسانی به نیروهای عملیاتی ازجمله نقلیه و مسافرت، رستوران و اغذیه، سکونت و منازل سازمانی، شهرداری صنعتی، فضای سبز، توجه به محیط‌زیست و غیره را حفظ کرده‌ایم.
 همچنین یکسان‌سازی پرداختی رفاهیات کارکنان شرکت شامل نیروهای اصلی و پیمانکاری (جم صنعت‌کاران) از دیگر برنامه‌های ما بوده است.
 نیروهای پیمانکاری همانند نیروهای اصلی شرکت، دارای بیمه تکمیلی و سایر مزایای رفاهی هستند و حقوق و مزایای خود را به‌موقع و منظم دریافت می‌کنند. امسال نیز با توجه به سیاست‌های مدیرعامل و هیئت‌مدیره محترم شرکت پتروشیمی جم، رفاهیات نیروهای پیمانکاری با نیروهای اصلی یکسان شد.